Albania

Eliza-Dushku.tk

ELIZA DUSHKU, me Shqiperine ne zemer ne Hollyvood

 

Eliza Dushku, me Shqiperine ne zemer ne Hollyvood.Tashme nje aktore e mirenjohur dhe e suksesshme ne Hollyvood, dhe per kete padyshim qe s’do koment.Ajo ka luajtur disa role dhe ka po kaq suksese te arritura ne fushen kinematografike me emrin me te madh boteror.

Por se fundi ajo qe ne fakt bie publikisht ne sy te opinionit boteror eshte “deklarata” e saj publike me fotografine ne filmin e saj te fundit hollyvudian, tek I cili shfaqet me nje bluze me shqiponjen ne mes te gjoksit, simboliken shqiptare te flamurit kombetar, perkrah partnerit te saj ne film, edhe ky me emer te madh ne kete skene boterore.

Shikoni kete foto dhe do te kuptoni qarte jo vetem deklaraten pa ze te saj, por edhe do te kuptoni se ku i fle zemra aktores se madhe shqiptare te permasave Hollyvudiane.Ajo nuk eshte as rastesi as edhe ndonje befasi.Ajo eshte vete pasqyra reale e se madhes Eliza Dushku.Ndoshta vete kjo foto eshte edhe nje mesazh me shume per te gjithe ne qe jemi dyerve e strofkave te

Perendimit.Eshte nje mesazh me shume per te thene me krenari , se jemi e do te vdesim shqiptare.Kjo eshte me shume se nje realitet edhe per te thene se talenti eshte talent dhe per te nuk ka asnje kufi, as edhe ne kuadrin e orrigjines apo, races e orrigjines.Keshtu Luiza

Eliza Dushku ne “Buffy”
Dushku edhe ne kete rast eshte vemendja e vecante shqiptare ne arenen boterore” por jo vetem kaq dhe nje emer me shume ne piedestalin e lavdishem shqiptar, icili eshte lartesuar nga njerez te shquar gjithmone, duke lene keshtu gojehapur gojerat e keqija per ne shqiptaret.

Eliza-Dushku.tk

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: